5-Б клас  гімназії  №3 «СУЗІР'Я»
Бердянської  міської  ради


Як зберегти гарне самопочуття дітей після літніх канікул

Для вас, шановні учні та батьки
 

    Після літніх канікул імунітет у дітей міцний. Вони багато часу проводили на вулиці, їли корисну їжу, овочі і фрукти, їздили відпочивати. Але перевтома, адаптація до нового графіка і розпорядку дня можуть послабити дитячий організм.


     Крім того, в школі дитина часто стикається з різноманітними інфекціями і хворобами, адже неможливо відгородитися від спілкування з однолітками та друзями.


   Щоб новий шкільний рік пройшов без проблем зі здоров'ям, потрібно попередньо подбати про всі фактори, які можуть його підірвати.

 

 

8 практичних порад, як зберегти здоров'я учня:

 


Порада 1. Здоровий сон


   Відомо , що запорукою здоров'я - є здоровий сон, який триває відповідну кількість годин. Для молодших школярів це близько 10-11 годин. Звучить дуже просто, але на практиці діти часто недосипають, від чого з'являються проблеми зі здоров'ям. Особливо, дитині важко буде звикнути до нового режиму дня.

   Тому, педіатри радять поступово привчати дитину спати відповідно до вимог за кілька тижнів до початку шкільних занять. Так дитина звикне до нового графіка, і їй не так важко будуть даватися ці зміни в майбутньому.

   У перші тижні вона буде приходити після школи втомленою і сонною. Це нормально - мозок тільки починає включатися в роботу. Запропонуйте дитині передрімати після школи 40-60 хвилин. Якщо вона не хоче , створіть спокійну невимушену обстановку без телебачення та інтернету.

 

 

Порада 2. Перевірка зору і слуху


   Не чекайте , що дитина сама поскаржиться , якщо у неї виникнуть певні проблеми із зором та слухом. Краще самі відведіть її на обстеження перед початком занять. Крім того, варто обстежити зір, якщо дитина скаржиться на біль в голові, нахиляє голову набік, мружиться, коли дивиться вдалину, або читає поблизу. Це можуть бути симптоми поганого зору. Щоб не запускати проблему, найкраще вирішити її відразу, коли ще щось можна зробити і уникнути окулярів.

 

 

Порада 3. Обіди


   Слідкуйте, щоб ваша дитина, особливо, якщо це молодший школяр, вчасно обідала. Це обов'язково має бути здорова їжа, поживна, багата на вітаміни.

    Розпитуйте дитину, що вона їла сьогодні в школі, чи було їй смачно. Нехай пояснить, чому їжа їй не сподобалася. По можливості, можете навідатися до шкільної їдальні, щоб перевірити якість їжі. Якщо ж у вас є підозри, що дитина не обідає в школі з тих, чи інших причин, компенсуйте недолік необхідних елементів поживними сніданками і вечерею.

 

 

Порада 4. Перерви на туалет


   Поясніть дитині, чому важливо ходити в туалет вчасно , а не терпіти. По-перше, так малюк зможе уникнути неприємних ситуацій, по-друге, терпіння не впливає позитивно на дитячий організм. Скажіть дитині, що в цьому немає нічого ганебного. Якщо дитина захотіла в туалет під час уроку нехай підніме руку і попроситься вийти.

 

 

Порада 5. Часто мити руки


   У школі діти стикаються з тисячами різноманітних мікробів. Саме тому, гігієна рук важлива для здоров'я школяра . Поясніть дитині, чому так важливо ретельно і часто мити руки. Відзначайте цю необхідність кожного разу.

   Перед початком навчального року почніть ретельніше стежити за тим , чи миє дитина руки, щоб у малюка виробилася відповідна звичка.

 

 

Порада 6. Бути готовим до захворювання


   Як би сильно ви не намагалися захистити здоров'я свого школяра від захворювань, і як би ретельно ви не привчали його дотримуватися правил гігієни, вам не вберегти малюка від захворювань протягом року. Будьте до цього готові. Якщо побачите, що вранці перед школою, малюк кашляє, або погано себе почуває, відразу прийміть відповідні заходи, щоб «схопити» перші симптоми хвороби вчасно.

   Попросіть на роботі відгул, щоб доглянути за малюком. При правильному і своєчасному догляді, дитина не захворіє.

 

 

Порада 7. Безпека


   Обов'язково нагадайте дитині про всі можливі заходи безпеки. Прогуляйтеся з нею шкільним маршрутом, аналізуючи , які небезпеки можуть чекати її на шляху до школи і як їх можна уникнути.

   Чи не відпускайте маленьких дітей до школи без нагляду. Також, не думайте, що старший брат або сестра зможуть забезпечити контроль і повну безпеку. Насправді, відволікаючих факторів для 7-12 річних дітей безліч. Вони ще не вміють брати на себе таку відповідальність.

Нагадайте також, що дітям не можна говорити зі сторонніми і йти з ними на контакт.

 

 

Порада 8. Фізичне навантаження


   Спорт і фізичне навантаження - важливі для людини. Особливо для малюка, адже спорт розвиває і загартовує організм. Почніть робити ранкову зарядку з дитиною. Запишіть її до спортивної секції. Виконуйте різні фізичні вправи вдома, або грайте в ігри, які сприяють фізичному розвитку дитини. Варіантів, знову ж, безліч. Але від цього залежить здоров'я школяра і здатність його організму створювати бар'єр перед тим чи іншим захворюванням.

 

 Создан 26 сен 2016Кредо учнів 5-Б класу:  «Для життя - не для школи вчимося»
Вас вітає 5-Б класГолос України урядовий кур'єр Новини України та світу Вчитель - вчителю, учням, батькам' Урядовий сайт для юних громадян Всеукраїнський освітній портал  'Острів знань' Всеукраїнський освітній портал  'Вчителям, батькам, учням' Педрада
Ug School.org.ua - веб-сайти освітніх закладів України Авиационный справочник Шкільне життя
Вам-взлет! Ugolok neba Информационный портал PRO Berdyansk-INFOТри колонки
Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки ЗОДА

Запорізький обласний інститут ППО

Відділ освіти міської ради


Урядові сайти

Наукові сайти

Освітянські сайти

Виховна робота
Безпека життя учнів

Телефонні «гарячі» лінії


Навчально-виховний процес

Інтернет-ресурси України

Позашкільні навчальні заклади

Фотогалерея 5-Б класу

Відеоматеріали про 5-Б клас

Новости Бердянска  (рос.)
©  Інтернет-ресурс -
офіційний сайт 5-Б класу Бердянської гімназії № 3 «СУЗІР'Я»

   WWW.2BSUZIRIA.IO.UA   

Гімназія № 3 «СУЗІР'Я» Бердянської міської ради, 2014-2018
71114, м. Бердянськ Запорізької області, вул. Потійська, 13 Тел.:    +38 (061) 532-26-60
Е-mail:  gymnasium-3@ukr.net


Редактор сайту:    Фесенко С.І.
Авторська група:   Гонтар Ю.В.,  Кондратьєва Т.М.
Тел.:    +38 (097) 532-79-44
Е-mail:  yv.gontar@i.ua


Back to TOP Цвет ссылок

1