5-Б клас  гімназії  №3 «СУЗІР'Я»
Бердянської  міської  ради


Батьківський комітет: погляд класного керівника

Для вас, шановні батьки 

    Сьогодні проблеми родини й сімейного виховання придбали особливу актуальність. Соціальна й економічна кризи помітно погіршили демографічну ситуацію. Родина, традиційно шановний у нашій країні соціальний інститут, значною мірою втратила свою цінність.

 

  Однак зараз важливість родини поступово зростає: усвідомлюється її роль у розвитку підростаючого покоління - адже саме в родині в дитини формуються моделі майбутнього життя, тому дуже багато чого залежить від батьків й інших близьких. Ось чому так важлива тісна співпраця родини і школи, і створення таким чином великої шкільної родини, в якій теж має бути присутня любов як джерело та гарантія благополуччя учнів, підтримки їх тілесного й щиросердечного здоров'я, створення в дитини впевненості в тім, що її люблять і про неї піклуються. Отже, велику роль у співпраці батьків учнів і класного керівника відіграє батьківський комітет нашого класу.

 

    Як класний керівник, я розумію, що від злагодженості та відповідальності в роботі батьківського комітету залежить атмосфера класного колективу, взаємини батьків один з одним, спілкування дорослих і дітей. Тому на перших загальних зборах я попереджаю  батьків про щорічне оновлення членства в батьківському комітеті, наголошую на тому, що робота в батьківському комітеті кожного з батьків дозволить усвідомити проблеми класного керівництва та брати особисту участь у їх розв'язанні.

 

   Обов'язки в батьківському комітеті розподіляються між його головою, заступником, та членами, які відповідають за окремі ділянки роботи, і скарбником.  

 

   Голова батьківського комітету:


   - організовує його діяльність;

   - разом із заступниками складає план роботи;

   - допомагає класному керівникові під час підготовки та проведення батьківських зборів;

   - представляє колектив батьків класу в батьківському комітеті гімназії.

 

    За необхідності захисту прав учнів класу голова батьківського комітету бере участь у зустрічах з проблемними родинами, а також допомагає розв'язувати конфлікти в дитячому колективі, допомагає проводити профілактичні бесіди з проблемними учнями.

 

   Батьківський комітет виконує в нашому класі різні функції, однією з яких є допомога в організації навчально-виховного процесу: наприклад, у 2-му класі був  організований конкурс на кращий щоденник, зошит, рейд-перевірка  дбайливого ставлення учнів до своїх підручників.

 

   Ще одна важлива функція батьківського комітету нашого класу — допомога класному керівникові в позакласній роботі. Насамперед — велика допомога в роботі над класними проектами (оформлення матеріалів в електронному вигляді і випуск  їх у вигляді збірки). До речи, спочатку класні проекти обиралися, щоб краще взнати про родини («Творчі вподобання моїх батьків», «Через віки пам'ять проростає»).

 

   Наш батьківський комітет допомагав класному керівникові в організації свят (до Нового року, Міжнародного жіночого дня), екскурсій, походів і поїздок (на Бердянську косу 27 травня 2016 р.). Допомога батьківського комітету в розв'язанні проблем із відвідуванням музеїв, виставок є досить значною. Усі ці заходи цікаві не лише дітям, але й самим батькам: побачити свою дитину в незвичній обстановці, проаналізувати її поведінку, ставлення до того, що відбувається, просто поспілкуватися зі своєю дитиною та іншими дітьми.

 

   Батьківський комітет організовував допомогу учням класу в роботі на шкільній ділянці, в озелененні шкільного подвір’я. Багато чого робить батьківський комітет для розв'язання господарсько-побутових питань класу: ремонт кабінету, меблів, забезпечення учнів питтєвою водою, дотримання санітарно-гігієнічних і профілактичних норм, ксерокопіювання необхідних наочних посібників, придбання костюмів для концертів.

 

  Батьківський комітет відповідає за результативність навчальної діяльності учнів класу: допомагає класному керівникові придбати необхідні навчальні посібники, щоденники, друковані зошити, обкладинки до них.

 

    Батьківський комітет збирає кошті на потреби класу, складає кошторис витрат та звітує перед батьківськими зборами. Він виділяє з бюджету батьківського комітету кошти на вітання учнів класу з днем народження і Днем Святого Миколая. Засідання батьківського комітету відбуваються обов’язково один раз перед батьківськими зборами, однак за потребою зустрічі бувають частішими.

 

   Як класний керівник, я впевнена, що тісна співпраця представників батьківського комітету та класного керівника є великою допомогою у вихованні підростаючого покоління, об’єднання зусиль представників батьківської громади і школи співприяє вихованню наших любих розумників і розумниць справжніми високоморальними людьми.   

 

 

 

З повагою, 

завжди ваша  Г.В. Гавриленко.

 

 Обновлен 07 окт 2016. Создан 02 июн 2016Кредо учнів 5-Б класу:  «Для життя - не для школи вчимося»
Вас вітає 5-Б класГолос України урядовий кур'єр Новини України та світу Вчитель - вчителю, учням, батькам' Урядовий сайт для юних громадян Всеукраїнський освітній портал  'Острів знань' Всеукраїнський освітній портал  'Вчителям, батькам, учням' Педрада
Ug School.org.ua - веб-сайти освітніх закладів України Авиационный справочник Шкільне життя
Вам-взлет! Ugolok neba Информационный портал PRO Berdyansk-INFOТри колонки
Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки ЗОДА

Запорізький обласний інститут ППО

Відділ освіти міської ради


Урядові сайти

Наукові сайти

Освітянські сайти

Виховна робота
Безпека життя учнів

Телефонні «гарячі» лінії


Навчально-виховний процес

Інтернет-ресурси України

Позашкільні навчальні заклади

Фотогалерея 5-Б класу

Відеоматеріали про 5-Б клас

Новости Бердянска  (рос.)
©  Інтернет-ресурс -
офіційний сайт 5-Б класу Бердянської гімназії № 3 «СУЗІР'Я»

   WWW.2BSUZIRIA.IO.UA   

Гімназія № 3 «СУЗІР'Я» Бердянської міської ради, 2014-2018
71114, м. Бердянськ Запорізької області, вул. Потійська, 13 Тел.:    +38 (061) 532-26-60
Е-mail:  gymnasium-3@ukr.net


Редактор сайту:    Фесенко С.І.
Авторська група:   Гонтар Ю.В.,  Кондратьєва Т.М.
Тел.:    +38 (097) 532-79-44
Е-mail:  yv.gontar@i.ua


Back to TOP Цвет ссылок

1