5-Б клас  гімназії  №3 «СУЗІР'Я»
Бердянської  міської  ради


Батьківський комітет: завдання, оргструктура, принципи діяльності

Для вас, шановні батьки 

    Велику роль у співпраці батьків учнів і класного керівника відіграє батьківський комітет класу. Від злагодженості та відповідальності роботі цього комітету залежить атмосфера класного колективу, взаємини батьків один з одним, спілкування дорослих і дітей.

 

   Добре організований батьківський комітет класу може виконувати в клас різні функції, однією з яких є допомога в організації навчально-виховного процесу: наприклад, організація конкурсів на кращий щоденник, зошит, рейдів-перевірок дбайливого ставлення учнів до свого портфеля , підручників чи письмового приладдя.

 

   Ще одна важлива функція батьківського комітету класу — допомога класному керівникові в позакласній роботі. Насамперед — організація та проведення батьківських уроків у класі, тобто надання можливості для творчості, імпровізації кожній родині. Під час батьківського уроку діти знайомляться із захопленнями конкретної сім'ї, дізнаються про цікаві традиції та звичаї, розширюють свій кругозір.

 

   Крім таких уроків, батьківський комітет може допомогти класному керівникові в організації свят, екскурсій і поїздок. Допомога батьківського комітету в розв'язанні проблем із відвідуванням театру, музеїв, виставок є досить значною. Усі ці заходи цікаві не лише дітям, але й самим батькам побачити свою дитину в незвичній обстановці, проаналізувати її поведінку ставлення до того, що відбувається, просто поспілкуватися зі своєю дитиною та іншими дітьми.

 

   Багато чого може зробити батьківський комітет для розв'язання господарсько-побутових питань класу: ремонт кабінету, меблів, харчування дітей у шкільній їдальні, дотримання санітарно-гігієнічних і профілактичних норм — це й багато чого іншого може перебувати в компетенції батьківського комітету.

 

   За певних обставин батьківський комітет має не лише право, але й обов'язок взяти участь у роботі з проблемними родинами: це і відвідування учнів удома, і профілактичні бесіди, і захист прав учнів у різних інстанціях.

 

   Батьківський комітет обирається загальними зборами батьків з урахуванням пропозиції класного керівника та за ініціативи самих батьків.

 

   Термін повноважень батьківського комітету класу — один рік, але за нагальної необхідності його може бути переобрано позачергово або подовжено його повноваження. Починаючи роботу із класом, класному керівникові слід попередити батьків про щорічне оновлення членства в батьківському комітеті. Треба наголосити також на тому, що робота в батьківському комітеті кожного з батьків дозволить усвідомити проблеми класного керівництва та активно брати участь у їх розв'язанні.   

 

   Обов'язки в батьківському комітеті розподіляються між його головою, заступником, членами, які відповідають за окремі ділянки роботи, і скарбником.

 

   Голова батьківського комітету класу організовує його загальну діяльність, разом із заступниками складає план роботи, допомагає класному керівникові під час підготовки та проведення батьківських зборів, представляє колектив батьків класу в батьківському комітеті школи.

 

     За необхідності захисту прав учнів класу в правових структурах голова бере участь у них або у відвідуваннях проблемних родин, а також допомагає розв'язувати конфлікти в дитячому колективі.

 

    Заступник голови батьківського комітету класу, відповідальний за результативність навчальної діяльності учнів класу, організовує участь батьків у шкільному житті дітей: відвідування уроків, днів творчості в класі та школі. Він допомагає класному керівникові придбати необхідні навчальні; посібники; обдарованим учням — у пошуку спонсорів для організації олімпіад, конкурсів і фестивалів.

 

     Член батьківського комітету, який керує позакласною діяльністю за участю батьків, виконує різноманітну роботу. До його компетенції входить: залучення батьків до організації занять гуртків, секцій, батьківських уроків; організація спільних свят, походів, екскурсій, поїздок, розважальних заходів.

 

    Член батьківського комітету, відповідальний за господарську роботу в класі, організовує допомогу батьків у ремонті та оформленні класного кабінету, у придбанні предметів, необхідних для класного колективу.

 

     До обов'язків скарбника входить збирання коштів на потреби класу, складання кошторису витрат та звітності перед батьківськими зборами. Якщо в цьому є потреба, він виділяє з бюджету батьківського комітету кошти для заохочення учнів у межах програми «Обдаровані діти» або на видавничу діяльність (дитячий журнал класу, книжки-малята, написані учнями та їхніми батьками, ксерокопіювання необхідних наочних посібників).

 

      Засідання батьківського комітету відбуваються два-три рази на семестр, однак за певних умов зустрічі можуть бути частішими.

 

 

Документи, що регламентують діяльність батьківського комітету:


      -  положення про батьківський комітет класу;

      -  протоколи засідань;

      -  план роботи батьківського комітету на навчальний рік;

      -  графіки засідань.

 

 

Батьківський комітет класу зобов'язаний:

 • допомагати класному керівникові в налагодженні контакту з колективом батьків;
 • залучати батьків до спільної діяльності з дітьми;
 • впливати на формування культури батьківського спілкування:
  • за необхідності бути посередником між родиною, школою, громадськими організаціями;
  • стимулювати ініціативність і відповідальність у вихованні підростаючого покоління;
  • висувати пропозиції щодо поліпшення освітньо-виховного процесу в школі;
  • дотримуватися етичних норм у спілкуванні з педагогами, учнями та батьками школярів.

 

Батьківський комітет має право:

 • брати активну участь в організації освітньо-виховного процесу класу; 
 • допомагати класному керівникові та школі в придбанні підручників і посібників;
 • разом із класним керівником відвідувати учнів удома;              
 • бути присутнім на уроках і позакласних заходах;                      
 • висловлювати свій погляд на проведення класних заходів;
 • разом із класним керівником впливати на безвідповідальних батьків;
 • проводити бесіди з проблемними учнями;
 • підтримувати тісний контакт із правоохоронними органами та громадськими організаціями з метою захисту прав та інтересів дитини і родини.

 

Організаційна структура батьківського комітету класу:

 
1. Обов'язки в батьківському комітеті розподіляються між його головою, заступником, членами, які відповідають за окремі ділянки роботи, скарбником. До складу  батьківського комітету входять батьки учнів класу.


2. Голова батьківського комітету організовує його загальну діяльність, разом із заступниками складає план роботи, допомагає класному керівникові під час підготовки та проведення батьківських зборів.  За необхідності захисту прав гімназистів класу в правових структурах голова бере участь у них або у відвідуваннях проблемних родин, а також допомагає розв'язувати конфлікти в дитячому колективі.


3. Заступник голови батьківського комітету - відповідальний за результативність навчальної діяльності гімназистів класу - організовує участь батьків у гімназійному житті дітей: відвідування уроків, днів творчості в класі та гімназії.


4. Член батьківського комітету, який керує позакласною діяльністю за участю батьків, виконує різноманітну роботу. До його компетенції входить: залучення батьків до організації занять гуртків, секцій, батьківських уроків; організація спільних свят, походів, екскурсій, поїздок, розважальних заходів.


5. Член батьківського комітету, відповідальний за господарську роботу в класі, організовує допомогу батьків у ремонті та оформленні класного кабінету, в придбанні предметів, необхідних для класного колективу.


6. До обов'язків скарбника входить збирання коштів на потреби класу, складання кошторису витрат та звітності перед батьківськими зборами. Якщо в цьому є потреба, він виділяє з бюджету батьківського комітету кошти для заохочення гімназистів у межах програми «Обдаровані діти», на передплатну чи видавничу діяльність (періодика для дітей, журнал (газета) класу (гімназії), ксерокопіювання необхідних наочних посібників та інше).

 


Принципи діяльності батьвського комітету класу:

 
 -  законність;

 -   гласність;
 -   толерантність;
 -   виборність;
 -   організаційна самостійність в межах повноважень, визначених цим Положенням та законодавством України;
 -   підзвітність і відповідальність перед зборами батьків класу.

 

 

 

Читати далі:

 

Положення про батьківський комітет класу  (скороченого складу)

Батьківський комітет класу:  погляд класного керівника
Обновлен 07 окт 2016. Создан 02 июн 2016Кредо учнів 5-Б класу:  «Для життя - не для школи вчимося»
Вас вітає 5-Б класГолос України урядовий кур'єр Новини України та світу Вчитель - вчителю, учням, батькам' Урядовий сайт для юних громадян Всеукраїнський освітній портал 'Острів знань' Всеукраїнський освітній портал 'Вчителям, батькам, учням' Педрада
Ug School.org.ua - веб-сайти освітніх закладів України Авиационный справочник Шкільне життя
Вам-взлет! Ugolok neba Информационный портал PRO Berdyansk-INFOТри колонки
Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки ЗОДА

Запорізький обласний інститут ППО

Відділ освіти міської ради


Урядові сайти

Наукові сайти

Освітянські сайти

Виховна робота
Безпека життя учнів

Телефонні «гарячі» лінії


Навчально-виховний процес

Інтернет-ресурси України

Позашкільні навчальні заклади

Фотогалерея 5-Б класу

Відеоматеріали про 5-Б клас

Новости Бердянска  (рос.)
©  Інтернет-ресурс -
офіційний сайт 5-Б класу Бердянської гімназії № 3 «СУЗІР'Я»

   WWW.2BSUZIRIA.IO.UA   

Гімназія № 3 «СУЗІР'Я» Бердянської міської ради, 2014-2018
71114, м. Бердянськ Запорізької області, вул. Потійська, 13 Тел.:    +38 (061) 532-26-60
Е-mail:  gymnasium-3@ukr.net


Редактор сайту:    Фесенко С.І.
Авторська група:   Гонтар Ю.В.,  Кондратьєва Т.М.
Тел.:    +38 (097) 532-79-44
Е-mail:  yv.gontar@i.ua


Back to TOP Цвет ссылок

1