6-Б клас гімназії 3 СУЗІР'Я
Бердянської міської ради


ІНТЕРНЕТ: безпека користування

Офіційна рекомендація Міністерства освіти і науки України   Практично кожна сучасна людина є активним користувачем Інтернету. Хтось знає, хтось здогадується, а хтось вже стикався з проблемами безпеки власного комп'ютера і особистої інформації. Вся цю загроза виходить з мережі, так що слід дотримуватися кількох правил безпеки.

 

    У повсякденному житті кожна людина, дбаючи про свою безпеку, дотримується безлічі правил: дорогу переходить на зелене світло; уникає темних закутків, повертаючись пізньої пори додому; цікавиться, хто прийшов, коли дзвонять у двері; тримає сумку з гаманцем ближче до себе; з обережністю ставиться до незнайомців. Віртуальний світ у цьому сенсі мало чим відрізняється від реального, тож, потрапляючи до Інтернету, не варто забувати про правила реального життя.

 

   Сучасними дослідженнями виявилено  ТРИ найбільш поширені реальні загрози віртуального світу:

 

  сексуальні домагання;
  кіберагресія;
доступ до шкідливого і нелегального контенту (популяризація віртуальних наркотиків, суїциду тощо).

 

 

    Правила безпечного "руху" в Інтернеті можна знайти на сайті  Онляндія - безпечна веб-країна.

 

    Не зайвим буде запам’ятати чи занотувати на телефон Національної «гарячої лінії» з питань запобігання насильству та захисту прав дітей – 0 800 500 33 50  або  електронну пошту: info@Lastrada.org.ua, onlandia@live.com .

 

 

   Вам нададуть наступні консультації:

 1. Поради та правила поведінки дітей під час користування Інтернетом.
 2. Поради батькам щодо безпечної роботи дітей в Інтернеті.
 3. Попередження комп’ютерної залежності та можливість отримання психологічної допомоги.
 4. Юридичні консультації щодо злочинів проти дітей в Інтернеті.
 5. Допомога у випадках чи за умови підозр щодо загрози дітям через Інтернет.

 

     На виконання резолюції круглого столу «Шляхи консолідації громадських та державних органів у подоланні негативних явищ у розвитку українського сегменту Інтернету» (17.12.2008) Інтернет-Асоціацією України було розроблено проект Skarga.ua. Користувачам пропонують у спеціальному полі вказати URL, де, на його думку, міститься незаконний контент, вибрати одне з чотирьох видів порушення (порнографія за участю неповнолітніх, прояви расової та національної нетерпимості, прояви тероризму, заклики до повалення конституційного ладу) та за бажанням вказати контактний e-mail і написати текстове повідомлення.

 

   Після того, як щодо якогось із URL накопичиться порогова кількість скарг, автоматично сформується інформаційний лист, який отримає з бази Європейського мережевого координаційного центру провайдер. Відповідно, провайдер може вжити необхідних заходів з метою усунення незаконного контенту в рамках існуючого законодавства.

 

 1. Перш за все, слід встановити на свій комп'ютер необхідний захист, а саме антивірусне програмне забезпечення відомого виробника. Його необхідно регулярно оновлювати, про що забувати не слід.
 2. Дуже важливо намагатися не розміщувати в мережі особисту інформацію, таку як ваше ім'я, адреса, телефони тощо.
 3. Ніколи не відповідайте на спам.
 4. Не відкривайте і не запускайте файли або програми, які прислали вам невідомі люди. У них може міститися що завгодно і в більшості випадків ці віруси.
 5. Якщо навіть від ваших знайомих приходять підозрілі повідомлення, не відповідайте і не відкривайте їх, оскільки їх сторінки можуть бути зламані і використані шахраями. Це дуже поширене явище.
 6. Важливо не зберігати свої паролі на комп'ютері. Краще використовуйте для цього зовнішні носії, тобто ту ж звичайний папір або блокнот, або ж зберігайте їх у спеціальних програмах, захищених від злому.
 7. Не виконуйте жодних дій, що вимагаються в повідомленнях, отримані від невідомих користувачів на вашу електронну пошту. В іншому випадку нічого хорошого не чекайте. Проводити операції зі своїми банківськими рахунками через Інтернет у громадських місцях та Інтернет-кафе. Це дуже небезпечно.
 8. Уважно вдносіться до всіх електронних листів, які містять посилання на інші ресурси. Далеко не завжди зазначена посилання веде туди, куди вказано в описі.
 9. Не надсилати особисту та конфіденційну інформацію з мережі, якщо вона не зашифрована.
 10. Уважно ставтеся до адрес сайту, які схожі на сайти великих компаній або відомих брендів. Створенням подібних ресурсів займаються шахраї, єдиною метою яких є обман клієнтів та збір особистої інформації.
 11. Використовуйте тільки надійні пін-коди та паролі для доступу до різних ресурсів, соціальним мережам, електронній пошті і т.п. Не використовуйте однаковий, нехай навіть складний, пароль для кількох сайтів.
 12. Встановлюйте на свій комп'ютер антивіруси, регулярно оновлюйте їх і ніколи не відключайте, оскільки вірус може проникнути на ваш комп'ютер в будь-який момент.

 

Джерело: "Геос Информ" geos-inform.com

 

 

 

Читати далі:


ІНТЕРНЕТ:  посібник для батьків з безпеки
Обновлен 08 окт 2016. Создан 03 апр 2016Кредо учнів 6-Б класу: «Для життя - не для школи вчимося»
Вас вітає 6-Б клас


Голос України урядовий кур'єр Новини України та світу Вчитель - вчителю, учням, батькам' Урядовий сайт для юних громадян Всеукраїнський освітній портал 'Острів знань' Всеукраїнський освітній портал 'Вчителям, батькам, учням' Педрада
Ug School.org.ua - веб-сайти освітніх закладів України Авиационный справочник
Ugolok neba Вам-взлет! Информационный портал PRO Berdyansk-INFO


Три колонки
Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки ЗОДА

Запорізький обласний інститут ППО

Відділ освіти міської ради


Урядові сайти

Наукові сайти

Освітянські сайти

Виховна робота
Безпека життя учнів

Телефонні «гарячі» лінії


Навчально-виховний процес

Інтернет-ресурси України

Позашкільні навч. заклади

Фотогалерея 6-Б класу

Відеоматеріали про 6-Б клас

Новости Бердянска  (рос.)
©   Інтернет-ресурс —
офіційний сайт 6-Б класу Бердянської гімназії №3 «СУЗІР'Я»

    WWW.2BSUZIRIA.IO.UA

Гімназія №3 «СУЗІР'Я» Бердянської міської ради, 2014-2019
71114, м. Бердянськ Запорізької області, вул. Потійська, 13
☎   +38 (061) 532-26-60
✉   gymnasium-3@ukr.net


Редактор сайту:   Кондратьєва Тетяна Миколаївна
Авторська група:  Гонтар Ю.В.,  Кондратьєва Т.М.
☎   +38 (097) 532-79-44
✉   yv.gontar@i.ua

Back to TOP Цвет ссылок

1