6-Б клас гімназії 3 СУЗІР'Я
Бердянської міської ради


Захистимо дітей від лиха

Для вас, шановні батькиБатьки на те й батьки, щоб турбуватися про своїх дітей. Так було і так буде завжди. Тільки часи змінюються, а разом із ними й приводи для батьківських тривог. У наші дні батьки хвилюються, коли чують від знайомих страшні історії про підлітків-наркоманів і коли дивляться по телевізору передачі про наркотики. Поруч із нами живуть батьки, чиї діти потрапили в біду. Їхні відчайдушні й нерідко марні спроби врятувати свою дитину породжують почуття безсилля.

 

Іноді вони говорять, що жодна лікувальна або профілактична програма не в змозі їм допомогти. Але не все так безнадійно, як здається.

 

Останні наукові дослідження дозволяють усім нам, батькам і фахівцям, зберігати певний оптимізм навіть у непростих умовах сучасного життя. Виявляється, кожна дитина володіє великими захисними ресурсами психологічного й фізичного здоров'я. Незважаючи ні на які несприятливі обставини, вона може стати повноцінною людиною й справжнім громадянином. Частина цих захисних ресурсів прямо пов'язана з вашою поведінкою як батьків. Що ж у вашій поведінці важливо для благополуччя дітей?

 

Нижче наведені практичні поради й ідеї, що довели свою ефективність у посиленні захисних ресурсів дитини. Прочитайте їх і намагайтеся їх дотримуватися, коли це можливо.Підтримка дитини родиною


Частіше обіймайте, цілуйте дитину, хваліть її. Не думайте, що ваша дитина і так знає, що ви її любите.

 

Нехай ваша любов до дитини буде виражена словами, тоном голосу й поглядами, що відображають вашу любов. Це неправда, що з віком дітям усе менше подобається фізичні контакти з батьками (обійми, поцілунки). Але поважайте дистанцію, встановлювану дитиною.

 

Хоча б раз на тиждень один вечір робіть щось усією «родиною. Нехай усі члени сім'ї подумають і домовляться, що вони хотіли б зробити разом. Поділяйте інтереси дітей.

 

Якщо у вас двоє дітей, надайте кожному з них можливість індивідуально провести з вами якийсь час. Наприклад: десять хвилин після школи, півгодини перед сном тощо. Дайте їм зрозуміти, що вам теж хочеться побути з ними.

 

Поговоріть з дітьми про те, як зробити вашу квартиру більш комфортабельною й гостинною для них і їхніх друзів. Вживіть заходів для досягнення цього.

 

 

Батьки як приклад соціальних зв'язків


Щодня запитуйте в дитини: «Як справи?» Почніть із простих запитань: «Що було в школі?» Зробіть такі розмови звичкою.

 

Уважно слухайте дитину. Нехай для неї стане очевидним той факт, що ви цінуєте її думку, знання, поважаєте її почуття.

 

Нехай дитина самостійно робить те, що вона повинна робити. Одночасно, вона повинна відчувати, що ви можете прийти на допомогу. Негайно приходьте на допомогу, коли вона потрібна.

 

Деякі діти дуже рухливі: їм потрібно постійно бігати, їм важко спокійно сидіти. Не наполягайте на тому, щоб дитина цілком угамувалася й сіла до того, як ви почнете з нею розмовляти.

 

Переконайтеся, що коли ви вирішили поговорити з дитиною, для цього є придатне місце. Це може бути її кімната, кухня або будь-яке інше місце. Телевізор повинен бути вимкнений.

 

 

Спілкування з батьками


Будьте готові поговорити з дитиною тоді, коли їй це

необхідно.   Регулярно    запитуйте   в    дитини  про  те,  що  вона  думає, в що вірить, у чому переконана. Приймайте як факт і поважайте ту обставину, що ви згодні далеко не з усім, у чому переконана ваша дитина.

 

Ніколи не приклеюйте ярлики до переконань

дитини: дурниці, нісенітниця. Якщо хочете заперечити, скажіть краще: «Зараз ти в це віриш, але згодом, коли ти станеш доросліше...»

 

Час від часу проводьте з дитиною цілий день разом. Підіть у зоопарк, у парк, на природу. За цей день ви переговорите про все на світі.

 

Не думайте, що вашій дитині байдужі події, що відбуваються у світі: голод, війни, тероризм. Дуже багато дітей важко переживають подібні події. Поговоріть із ними про те, що вони бачили й чули, і заспокойте їх.

 

Чим менше у вас заборонених тем для розмов із дитиною, тим більше вона з вами буде ділитися. Якщо ви чогось не знаєте й не можете відповісти на запитання дитини, допоможіть їй докопатися до істини. Єдине, про що вам не слід говорити з дитиною – це про інтимні подробиці вашого особистого життя.

 

 

Спілкування з іншими дорослими


Надайте дитині можливість іноді проводити час разом з іншими дорослими: родичами, учителями, сусідами. Вони можуть позитивно вплинути на дитину.

 

Іноді проводьте відпустку разом з іншими сім'ями. Тоді ваша дитина отримає досвід спілкування з іншими дорослими і їхніми дітьми.

 

У багатьох школах є психологи, а в дитячих центрах – консультанти. Навчіть дитину в разі потреби звертатися по допомогу до професіоналів.

 

Запрошуйте друзів і знайомих у гості разом із дітьми. Не відсилайте своїх дітей в іншу кімнату, якщо гості прийшли без дітей. Приділіть дітям увагу, пограйтеся з ними.

 

Нехай діти беруть участь у ваших розмовах із гостями.

 

Заохочуйте дзвінки вашої дитини дорослим, яким вона довіряє, коли їй потрібна порада. Не перешкоджайте зверненню вашої дитини за порадою до інших дорослих.

 

Якщо у вашої дитини є захоплення, наприклад: музика, велосипед, баскетбол, колекціонування, – надайте їй можливість спілкування з вашим знайомим, у якого таке саме хобі.

 

Нехай діти беруть участь у спільній роботі з дорослими.

 

 

Участь батьків у житті школи


Поговоріть із кожним з учителів вашої дитини хоча б раз на рік.

 

Регулярно запитуйте дитину про те, що вона вивчає в школі. Запропонуйте допомогу у виконанні домашніх завдань. Наприклад, допоможіть написати план твору, допоможіть порадою, запропонуйте щось своє, разом сходіть у бібліотеку. Але писати за дитину твір не слід.

 

Якщо в школі батьківські збори, обов'язково сходіть.

 

Беріть участь у роботі батьківського комітету. Допомагайте школі.

 

Якщо вам щось у школі не подобається, поговоріть з учителями, адміністрацією. Якщо ви не можете запропонувати нічого конструктивного для поліпшення ситуації, зверніться за порадою і за ідеями до інших батьків.

 

 

Сприятливий шкільний клімат


Запитуйте дитину про проблеми і побоювання, пов'язані зі школою. Вона б'ється? Її кривдять? У коридорах, їдальні, туалетах вона себе почуває в безпеці?

 

Якщо в школі з якихось причин є небезпека для дитини, негайно телефонуйте або пишіть безпосередньо директору. Вимагайте письмової відповіді на ваші питання.

Чим більше ви проводите часу в школі, тим більше ви знаєте, що там відбувається. Ознайомтеся з правилами внутрішнього розпорядку школи й відслідковуйте, чи не порушуються права школярів.

 

 

 


 Обновлен 03 апр 2016. Создан 02 апр 2016Кредо учнів 6-Б класу: «Для життя - не для школи вчимося»
Вас вітає 6-Б клас


Голос України урядовий кур'єр Новини України та світу Вчитель - вчителю, учням, батькам' Урядовий сайт для юних громадян Всеукраїнський освітній портал  'Острів знань' Всеукраїнський освітній портал  'Вчителям, батькам, учням' Педрада
Ug School.org.ua - веб-сайти освітніх закладів України Авиационный справочник
Ugolok neba Вам-взлет! Информационный портал PRO Berdyansk-INFO


Три колонки
Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки ЗОДА

Запорізький обласний інститут ППО

Відділ освіти міської ради


Урядові сайти

Наукові сайти

Освітянські сайти

Виховна робота
Безпека життя учнів

Телефонні «гарячі» лінії


Навчально-виховний процес

Інтернет-ресурси України

Позашкільні навч. заклади

Фотогалерея 6-Б класу

Відеоматеріали про 6-Б клас

Новости Бердянска  (рос.)
©   Інтернет-ресурс —
офіційний сайт 6-Б класу Бердянської гімназії №3 «СУЗІР'Я»

    WWW.2BSUZIRIA.IO.UA

Гімназія №3 «СУЗІР'Я» Бердянської міської ради, 2014-2019
71114, м. Бердянськ Запорізької області, вул. Потійська, 13
☎   +38 (061) 532-26-60
✉   gymnasium-3@ukr.net


Редактор сайту:   Кондратьєва Тетяна Миколаївна
Авторська група:  Гонтар Ю.В.,  Кондратьєва Т.М.
☎   +38 (097) 532-79-44
✉   yv.gontar@i.ua

Back to TOP Цвет ссылок

1