6-Б клас гімназії 3 СУЗІР'Я
Бердянської міської ради


Психологічна допомога вчителю (повсякденна діяльність)

Для вас, учителіПрофесійна діяльність педагога в усі часи вважалася однією з найбільш емоційно напружених. Бути постійно серед людей, спілкуватися, впливати на дітей, часто опинятися у несподіваних, стресових ситуаціях, швидко реагувати зовсім нелегко. Педагога повсякчас оцінюють, йому необхідно відповідати найвищим вимогам як фахівцю, як особистості. І якщо професійній підготовці приділяється багато уваги (освіта, курси підвищення кваліфікації, семінари, конкурси , де вдосконалюється педмайстерність), то на те, що будь-яка людина просто зобов’язана дотримуватися своїх особистих інтересів і, працюючи, у жодному разі не діяти собі на шкоду, - часто ніхто не звертає уваги. Отож, вчитель сам повинен вміти керувати своїм емоційним станом і володіти способами збереження психічного здоров’я.

 

Насамперед, просто необхідно почати думати позитивно.


«Це неможливо», - сказала Причина.

«Це безвідповідально», - зауважив Досвід.

«Це марно», - відрізала Гордість.

«Спробуй…», - прошепотіла Мрія.

 

Напевно, тепер уже ніхто не заперечуватиме силу позитивного мислення. Про силу думок свідчать досліди Масару Емото, котрий сфотографував кристали води. Якщо рідина стояла в приміщенні, де сварились і злились, то її кристали були деформованими, а якщо в кімнаті, де проговорювали слова любові, то утворювався кристал, схожий на прекрасну сніжинку. Ми складаємося з води приблизно на 80%. Отже, своїми думками ми змінюємо себе!

 

Сміхотерапія – надійний спосіб збереження психічного здоров’я . Останні дослідження вчених довели, що сміх може врятувати від усіх хвороб – причому не лише психологічних проблем або неврозів. Він знижує вироблення стресових гормонів, нормалізує тиск, підвищує імунітет. До того ж, сміх різко активізує мозкову діяльність і є надійним знеболювальним засобом. Коли людина сміється, працюють приблизно 80 м’язів тіла. Одна хвилина сміху дорівнює 45 хвилинам виконання фізичних вправ і продовжує життя (за різними даними) на термін від 15хвилин до однієї доби.

Усмішка приносить відчуття радості, організм реагує на позитивні емоції. Усе це, зрештою, позитивно впливає на наше здоров’я. Тож усміхаймося!

 

Одним із способів зняття емоційного та розумового напруження є застосування ароматерапії:

· Імбир лікарський – сприяє збільшенню обсягу й активності пам’яті, ліквідує невпевненість у собі;

· Лимонник китайський – підвищує працездатність, знімає втому;

· Меліса лікарська – знімає тривожність і головний біль;

· М’ята перцева – підвищує концентрацію уваги, тонізує;

· Троянда дамаська – бадьорить;

· Розмарин лікарський – підвищує гостроту зору;

· Чебрець звичайний, чайне дерево – психостимулювальна дія;

· Базилік звичайний, гвоздичне дерево – антидепресантна дія, активізує розумову діяльність;

· Лаванда – антидепресантна дія, покращує внутрішньо мозковий кровотік.

 

Ефективні вправи для поліпшення роботи головного мозку та зняття розумового напруження.

1. Стоячи або сидячи, ноги разом, руки опущені, спина рівна. Повільно підняти руки вгору, потягнутися всім тілом, увагу зосередити на хребті. Тягнутися вгору, уявити могутнє дерево, корені якого міцно вросли в грунт, а потужний стовбур тягнеться до сонця. Ваш організм,як дерево, сповнюється силою, здоров’ям, бадьорістю. Утримувати позу 20-30 секунд. Потім руки повільно опустити, розслабитись.

2. Сидячи або стоячи, ноги на ширині плечей, руки опущені, голова і тулуб – на одній прямій лінії. Завести руки за спину, скласти долоні разом. Потім перевернути складені руки пальцями догори так, щоб мізинці торкались хребта. Лікті підняти, спину вирівняти. Утримувати позу 20-30секунд.

3. Тіло пряме, голова прямо. Долоні покласти на потилицю, зчепивши в

«замок». Вдих повільний. Тиснути долонями на потилицю, а потім на долоні 3-5 секунд, 1-2 секунди відпочити. Повторити три - п’ять разів.

4. Стоячи або сидячи, спина прямо, руки вздовж тіла. Дихання повільне. Вдих, видих – плечі максимально звести вперед. Вдих – вихідне положення. Видих – максимально звести лопатки. Вдих – вихідне положення (тричі). Вдих – підняти праве плече догори. Видих - вихідна поза. Вдих – підняти ліве плече догори. Видих – вихідне положення. Вдих – підняти плечі вгору. Видих – вихідна поза (тричі).

5. Сидячи, спина рівно, руки в зручному положенні, тіло розслаблене. Написати в повітрі носом цифри від 1 до 10 або літери – своє ім’я.

6. Стоячи, ноги на ширині плечей,руки вздовж тіла. Вдих – руки вгору, трохи вигнутися назад. Під час видиху – різкий нахил уперед униз зі звуком «ха», затриматись у такому положенні на 5-10 секунд, повернутися у вихідну позицію.

 

Серйозні життєві події можуть спричиняти стрес.

 

Існує багато порад і способів, як запобігти стресам та як вийти з цього стану. Та важливо, насамперед, пам’ятати про поведінкові способи боротьби зі стресовим напруженням.


Сон. Оскільки зараз зима, то фахівці рекомендують продовжити тривалість сну ще на одну годину. І не забувайте – мозок відпочиває уві сні лише до 12 години ночі, а потім відпочиває лише тіло, тож ніяких зошитів до пізньої ночі! Тим паче, у людини, яка постійно недосипає, в крові підвищується рівень гормону стресу, безсоння провокує переїдання і зайву вагу. Засинайте – і не думайте про щось серйозне, а згадуйте приємне.

 

Здорова збалансована їжа. Неправильне харчування – найкоротший шлях до розладу в роботі нашого організму, а відповідно, і до поганого настрою. В організмі людини, котра переживає стресове напруження, «згорають» вітаміни групи В. Вітаміни В2 і В6 беруть участь у синтезі гормонів щастя – серотоніну, а брак В12 призводить до розвитку депресії. Споживайте більше їжі, багатої на трипофан – амінокислоту, яка теж залучена у творення серотоніну. Цитрусові, банани, морепродукти, томати, горіхи, капуста, гречана каша, м’ясо, яйця, шоколад – збільшуйте споживання цих продуктів, якщо ви почуваєтеся не так добре, як би вам хотілося.

 

Відпочивайте, не чекаючи втоми. Професія педагога належить до емоційно найбільш напружених видів праці, тому в кожного вчителя з часом може з’явитися почуття втоми від свого фаху, роздратування, пригніченість. Щоб вони не переросли у хронічну втому, потрібно відпочивати. Більшість людей вважає, що серце працює постійно. Насправді після кожного скорочення настає фаза відпочинку, і за добу серце відпочиває, в середньому, 15годин! (Приклад Тейлора: робітник працював 26хвилин на годину, а відпочивав 34хвилини завдяки тому, що він відпочивав до того, як відчував втому . Він відпочивав більше, ніж працював, але продуктивність його праці була майже в чотири рази вищою, ніж у решти).

А тому робіть те, що робить ваше серце, - відпочивайте, не чекаючи втоми!

 

Рух. Активність нормалізує гормональний обмін, і «гормони радості» будуть вироблятися в необхідній кількості. Давно збиралися записатися на шейпінг чи відвідати сауну? Уже час!

 

Для жінок шопінг викликає активне вироблення ендорфінів, причому, на думку вчених, задоволення приносить не так сама купівля, як процес вибору.

 

Навичкам саморегуляції слід навчатися в такій послідовності:

 

· Освоєння релаксаційних методик ( метод Г.Бенсона);

· Аутогенне тренування (6 вправ І.Шульца);

· Використання формули цілеспрямованого самонавіювання (Є.Кує);

· Навчання техніки медитації.

 

Систематичні заняття саморегуляцією суттєво підвищують активність нервової системи. Людина, яка опанувала ази самоуправління, здатна регулювати витрати своїх духовних сил, долати втому, емоційне напруження.

 

 

 Создан 02 апр 2016Кредо учнів 6-Б класу: «Для життя - не для школи вчимося»
Вас вітає 6-Б клас


Голос України урядовий кур'єр Новини України та світу Вчитель - вчителю, учням, батькам' Урядовий сайт для юних громадян Всеукраїнський освітній портал  'Острів знань' Всеукраїнський освітній портал  'Вчителям, батькам, учням' Педрада
Ug School.org.ua - веб-сайти освітніх закладів України Авиационный справочник
Ugolok neba Вам-взлет! Информационный портал PRO Berdyansk-INFO


Три колонки
Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки ЗОДА

Запорізький обласний інститут ППО

Відділ освіти міської ради


Урядові сайти

Наукові сайти

Освітянські сайти

Виховна робота
Безпека життя учнів

Телефонні «гарячі» лінії


Навчально-виховний процес

Інтернет-ресурси України

Позашкільні навч. заклади

Фотогалерея 6-Б класу

Відеоматеріали про 6-Б клас

Новости Бердянска  (рос.)
©   Інтернет-ресурс —
офіційний сайт 6-Б класу Бердянської гімназії №3 «СУЗІР'Я»

    WWW.2BSUZIRIA.IO.UA

Гімназія №3 «СУЗІР'Я» Бердянської міської ради, 2014-2019
71114, м. Бердянськ Запорізької області, вул. Потійська, 13
☎   +38 (061) 532-26-60
✉   gymnasium-3@ukr.net


Редактор сайту:   Кондратьєва Тетяна Миколаївна
Авторська група:  Гонтар Ю.В.,  Кондратьєва Т.М.
☎   +38 (097) 532-79-44
✉   yv.gontar@i.ua

Back to TOP Цвет ссылок

1