6-Б клас гімназії 3 СУЗІР'Я
Бердянської міської ради


Харчування школярів - повноцінне та якісне

Для вас, шановні учні та батьки«Створення умов для повноцінного та якісного харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів»

 

Семінар-нарада на таку тему пройшов сьогодні, 28 березня, у загальноосвітній школі №3. У ньому взяли участь директори, заступники директорів з навчально-виховної роботи, орендарі шкільних їдалень загальноосвітніх навчальних закладів, а також заступник міського голови Юлія Дойнова, начальник відділу освіти Наталя Лазуренко, заступник головного лікаря з дитинства та материнства Олена Пулькіна, начальник Бердянського міськрайонного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар у м. Бердянську та Бердянському районі Олександра Кікарош та інші.

 

Сьогодні питання організації харчування у навчальних закладах залишається одним із найбільш актуальних та заслуговує на особливу увагу. Тому мета семінару — ознайомити з досвідом роботи загальноосвітніх навчальних закладів з реалізації системного підходу до створення умов повноцінного та якісного харчування учнів загальноосвітніх закладів.

 

Розпочинаючи семінар, начальник відділу освіти Наталя Лазуренко розповіла про стан організації харчування в шкільних їдальнях загальноосвітніх навчальних закладів м. Бердянська. Так, харчування учнів міських шкіл здійснюється за місцем навчання у закладах освіти. У школах міста послуги гарячого харчування здійснюють приватні підприємці. У залі їдальні функціонують буфети. Їх асортимент визначений державними санітарними правилами. Двотижневе циклічне меню складається на сезон — літньо-осіннє та зимово-весняне. Його розроблення здійснюється згідно з вимогами до організації раціонального харчування. Продукти харчування та продовольча сировина надходять до навчальних закладів разом із супровідними документами, які свідчать про їх походження та якість.

 

У шкільних їдальнях певні категорії дітей харчуються безкоштовно. Це діти-сироти; діти, які знаходяться під опікою; діти, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи; учні 1-4 класів; учні пільгових категорій.

 

Відповідальність за організацію харчування у навчальних закладах, додержання в них санітарних вимог, за матеріально-технічний стан харчоблоку покладається на керівників цих навчальних закладів. Щоденний контроль за якістю готових страв їдальні здійснюється бракеражною комісією, до складу якої входять завідувач виробництвом закладу, медичний працівник та представник адміністрації закладу.

 

Напередодні проведення семінару у різних школах було проведено анкетування серед учнів 4, 8 та 10 класів, а також батьків. Їх запитували чи задоволені вони асортиментом, якістю, ціною продукції, оформленням та санітарним станом залу їдальні, культурою обслуговування тощо. Цікавилися, що б хотіли змінити. Про результати цього моніторингового дослідження доповіла директор ЗОШ №3 Олена Онищенко.

 

Досвідом щодо організації та проведення адміністративно-громадського контролю за якістю та безпекою харчування учнів в ЗОШ №1 розповіла її директор Наталя Волкова. Про поліпшення організації харчування дітей та додаткові заходи щодо попередження спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь в закладах освіти розповіла головний державний санітарний лікар у м. Бердянську та Бердянському районі Олександра Кікарош.

 

Учасники семінару також обговорили питання контролю функціонування системи харчування учнів в загальноосвітніх навчальних закладах, говорили про те, що у школах необхідні медичні сестри з дієтичного харчування. Як запевнила заступник міського голови Юлія Дойнова, на чергову сесію міської ради готується проект рішення, щоб з 1 вересня у кожній школі було додатково введено по 0,5 ставки медичної сестри з дієтичного харчування.

 

 

Джерело:  https://bmr.gov.ua/

 

 Создан 28 мар 2016Кредо учнів 6-Б класу: «Для життя - не для школи вчимося»
Вас вітає 6-Б клас


Голос України урядовий кур'єр Новини України та світу Вчитель - вчителю, учням, батькам' Урядовий сайт для юних громадян Всеукраїнський освітній портал  'Острів знань' Всеукраїнський освітній портал  'Вчителям, батькам, учням' Педрада
Ug School.org.ua - веб-сайти освітніх закладів України Авиационный справочник
Ugolok neba Вам-взлет! Информационный портал PRO Berdyansk-INFO


Три колонки
Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки ЗОДА

Запорізький обласний інститут ППО

Відділ освіти міської ради


Урядові сайти

Наукові сайти

Освітянські сайти

Виховна робота
Безпека життя учнів

Телефонні «гарячі» лінії


Навчально-виховний процес

Інтернет-ресурси України

Позашкільні навч. заклади

Фотогалерея 6-Б класу

Відеоматеріали про 6-Б клас

Новости Бердянска  (рос.)
©   Інтернет-ресурс —
офіційний сайт 6-Б класу Бердянської гімназії №3 «СУЗІР'Я»

    WWW.2BSUZIRIA.IO.UA

Гімназія №3 «СУЗІР'Я» Бердянської міської ради, 2014-2019
71114, м. Бердянськ Запорізької області, вул. Потійська, 13
☎   +38 (061) 532-26-60
✉   gymnasium-3@ukr.net


Редактор сайту:   Кондратьєва Тетяна Миколаївна
Авторська група:  Гонтар Ю.В.,  Кондратьєва Т.М.
☎   +38 (097) 532-79-44
✉   yv.gontar@i.ua

Back to TOP Цвет ссылок

1