5-Б клас  гімназії  №3 «СУЗІР'Я»
Бердянської  міської  ради


Правила здорового способу життя

Для вас, шановні учні та батьки 

    Ці прості правила допоможуть вам бути завжди у формі і зберегти своє здоров'я.

 

 

1. Рухайтеся якомога більше. Рух — це життя! Частіше ходіть пішки: ходьба активізує кровообіг. Кілька разів за день потягуйтеся всім тілом, напружуючи м'язи спини і ніг. Намагайтеся здійснювати піші прогулянки.

 

2. Необхідна умова гарного фізичного стану — правильне, глибоке і спокійне дихання. Частіше провітрюйте приміщення, в якому ви знаходитеся.

Бажано залишати кватирку відкритою на всю ніч: свіже повітря потрібне не лише вашим леге­ням, а й вашій шкірі.

 

3. Приділяйте більше уваги поставі. Втома часто буває наслідком неправильної постави. Сутулість спини призводить до того, що легені виявляються затиснутими, зменшується об'єм повітря під час вдиху. Від недостачі кисню м'язи втомлюються набагато швидше.

Звичка низько нахиляти голову до столу під час роботи створює додаткове навантаження на м'язи спини і є причиною головного болю.

 

4. Боріться з утомою! Всядьтеся зручніше на стільці, заплющте очі і розслабте тіло. Посидьте так декілька хвилин. Це допоможе відновити сили.

Якщо ви прийшли додому після важкого робо­чого дня дуже втомлені, відновити сили допоможе наступний спосіб: ляжте на килимок на підлозі або на жорсткий диван, заплющте очі й розслабте м'язи. Намагайтеся ні про що не думати й зосередьте увагу на м'язах тіла. Уявіть, що вони отримали повний відпочинок. Через 5—6 хвилин можете вставати.

 

5. Нормальна тривалість сну для людини — 7—8 годин. Якщо ви спите менше, виникає хронічна втома, яка призводить до зниження настрою  працездатності.

 

6. Неправильне харчування також може привести до перевтоми. Прагнучи схуднути, багато хто піддає організм хронічному голодуванню. А він «метаться» стомлюваністю. Така «дієта» недопустима. Організм повинен отримувати всі необхідні елементи. Тому, вибираючи дієту, порадьтеся з лікарем або ставтеся до цього питання розважливо. Наприклад, обмежте кількість солодкого і мучного у вашому щоденному раціоні. Пийте більше чистої води (не менше літра в день). Вживайте більше їжі, що містить клітковину і цілісні зерна, і менше — їжу, котра містить цукор і приготована з пшеничного борошна. Не забувайте про овочі і фрукти. Готуйте їжу на рослинній олії, зменшуйте вживання тваринного жиру.

7. Поганий настрій підсилює втома. А втома буває причиною поганого настрою. Виходить своєрідне замкнуте коло. Щоб не впадати в такий стан, намагайтеся частіше слухати улюблену веселу музику — це найкращі ліки від поганого настрою.

8.  Дотримуйтеся режиму дня. Лягайте спати і вставайте в один і той самий час. Це найпростіша порада, як бути красивим і здоровим.

9.  Будьте психологічно врівноваженими. Не не­рвуйте, адже нервові клітини відновлюються дуже повільно. Намагайтеся скрізь знаходити позитивні моменти.

10.  Загартовуйте свій організм. Найкраще сприяє цьому контрастний душ — тепла і про­холодна вода. Це не лише корисно, а й допомагає прокинутися вранці.

11. Не паліть, не зловживайте алкоголем, уни­кайте шкідливими звичками. Адже це основні чинники, які погіршують здоров'я.

12. Найголовніше — прагніть, щоб у вашому житті було якомога більше позитивних емоцій. Дивіться простіше на проблеми і труднощі. На­солоджуйтеся життям!

 

 

 Создан 28 мар 2016Кредо учнів 5-Б класу:  «Для життя - не для школи вчимося»
Вас вітає 5-Б класГолос України урядовий кур'єр Новини України та світу Вчитель - вчителю, учням, батькам' Урядовий сайт для юних громадян Всеукраїнський освітній портал  'Острів знань' Всеукраїнський освітній портал  'Вчителям, батькам, учням' Педрада
Ug School.org.ua - веб-сайти освітніх закладів України Авиационный справочник Шкільне життя
Вам-взлет! Ugolok neba Информационный портал PRO Berdyansk-INFOТри колонки
Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки ЗОДА

Запорізький обласний інститут ППО

Відділ освіти міської ради


Урядові сайти

Наукові сайти

Освітянські сайти

Виховна робота
Безпека життя учнів

Телефонні «гарячі» лінії


Навчально-виховний процес

Інтернет-ресурси України

Позашкільні навчальні заклади

Фотогалерея 5-Б класу

Відеоматеріали про 5-Б клас

Новости Бердянска  (рос.)
©  Інтернет-ресурс -
офіційний сайт 5-Б класу Бердянської гімназії № 3 «СУЗІР'Я»

   WWW.2BSUZIRIA.IO.UA   

Гімназія № 3 «СУЗІР'Я» Бердянської міської ради, 2014-2018
71114, м. Бердянськ Запорізької області, вул. Потійська, 13 Тел.:    +38 (061) 532-26-60
Е-mail:  gymnasium-3@ukr.net


Редактор сайту:    Фесенко С.І.
Авторська група:   Гонтар Ю.В.,  Кондратьєва Т.М.
Тел.:    +38 (097) 532-79-44
Е-mail:  yv.gontar@i.ua


Back to TOP Цвет ссылок

1