5-Б клас  гімназії 3 «СУЗІР'Я»
Бердянської міської ради

Рекомендації психолога з питань самоосвіти та самовиховання

Загальні положенняЗасвоєння навчального матеріалу:


1. Налаштуй себе на засвоєння знань: дізнавшись тему, спробуй самостійно визначити зміст і обсяг інформації. Створи собі робочий настрій, підготуй усе необхідне для сприйняття і конспектування. 


2. Слухай активно: роби записи плану; основних висновків, цікавих фактів, а також питань, що в тебе виникли. 


3. Зберігай уважність і активність протягом усього уроку. Якщо втомився, включися в загальну психологічну розрядку, яку зазвичай створює вчитель. Якщо цього не відбулося, спробуй у найбільш зручний момент на кілька секунд розслабитися: обпертися на спинку стільця, зробити кілька глибоких видихів, виконати вправи для пальців і т. ін. 


4. Якщо тобі нецікаво слухати, намагайся активізувати свою увагу шляхом коригування й доповнення повідомлень учителя або однокласника своїми міркуваннями і прикладами, роблячи це, звичайно, не вголос. 


5. Після уроків переглянь законспектований матеріал і, якщо необхідно, уточни і розшир його за рахунок самостійної роботи з підручником. Такий прийом добре закріплює в пам'яті отриману інформацію. Гарне засвоєння матеріалу забезпечується не багаторазовим і незмінним повторенням, заучуванням, а активною роботою над матеріалом. Перед вивченням необхідно відтворювати в пам'яті той матеріал, на який доведеться спиратися, залучати учнів до самостійного «перевідкриття» знань. 


 


Як готувати домашнє завдання:


1. Усвідом важливість і мету домашньої роботи, викликай у себе інтерес до цієї роботи, застосуй прийом самонавіювання. Потри руки, ніби відчуваючи задоволення, посміхнися (це найголовніше) і скажи собі: «Мені дуже хочеться добре підготуватися до майбутніх уроків». 


2. Якщо прийом самонавіювання не спрацював, то залишається тільки одне: силою волі примусь себе сісти за стіл. 


3. Дотримуйся правил навчальної роботи: приступивши до роботи, не дозволяй собі відволікатися від неї;  усні завдання чергуй із письмовими; виконавши завдання з якого-небудь предмета, переходь до предмета, відмінного від попереднього (математика - історія - фізика); почни з легкого завдання, якщо ти повільно втягуєшся в роботу; нераціонально готуватися лише з тих предметів, із яких тебе повинні викликати. 


4. Не можна механічно заучувати текст: основа запам'ятовування — розуміння. Читаючи, виділяй головні думки, згадуй раніше вивчене, вичлени конкретні приклади, факти, з'ясуй значення незнайомих слів, склади план. 


5. Текст не читай кілька разів поспіль, а переказуй. Матеріал краще запам'ятається, якщо він закріплений у пам'яті в той же день. 


6. Якщо не можеш розв'язати задачу — не хвилюйся. Відклади її, а через деякий час візьмися за неї знову і тобі пощастить. 


7. Використовуй усе багатство підручника: звертайся до змісту; пам'ятай, що головні положення виділяються курсивом, розрядкою, «напівжирним» шрифтом; розглянь ілюстративний матеріал, користуйся довідковим матеріалом, прочитай питання перед вивченням матеріалу, а потім дай відповіді на них.


8. Займися самоконтролем — сам перевір виконання д/з. Цінний прийом самоконтролю — переказ вивченого матеріалу; головна форма самоконтролю — застосування отриманих знань на практиці.

 
Обновлен 01 мар 2016. Создан 20 фев 2016Кредо учнів 5-Б класу:  «Для життя - не для школи вчимося»
Вас вітає 4-Б клас

Вчитель - вчителю, учням, батькам' Урядовий сайт для юних громадян Педрада Шкільне життя Всеукраїнський освітній портал  'Вчителям, батькам, учням' Всеукраїнський освітній портал  'Острів знань' Новини України та світу урядовий кур'єр Голос України
Сценарії Нового року - Шкільне життя
Сценарій Новорічного ранку
для молодших школярів
111111 Новий рік - Шкільне життя
Сценарій Новорічного свята
для учнів початкових класів
111111 Сценарії до свята Миколая- Шкільне життя
Сценарій свята
«Світом Миколай мандрує»
111111 Миколай - Шкільне життя
Сценарій свята
«До нас іде Святий Миколай»


Три колонки
Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки ЗОДА

Запорізький обласний інститут ППО

Відділ освіти міської ради


Урядові сайти

Наукові сайти

Освітянські сайти

Виховна робота
Безпека життя учнів

Телефонні «гарячі» лінії


Навчально-виховний процес

Інтернет-ресурси України

Позашкільні навчальні заклади

Фотогалерея 5-Б класу

Відеоматеріали про 5-Б клас

Новости Бердянска  (рос.)
©  Інтернет-ресурс -
офіційний сайт 5-Б класу Бердянської гімназії №3 «СУЗІР'Я»:

   WWW.2BSUZIRIA.IO.UA          

Гімназія №3 «СУЗІР'Я» Бердянської міської ради, 2016-2017
71114, м. Бердянськ Запорізької області, вул. Потійська, 13 Тел.:   +38 (061) 532-26-60
Е-mail: gymnasium-3@ukr.net


Редактор сайту:  Чипчева М.В.
Авторська група: Гонтар Ю.В., Кондратьєва Т.М.
Тел.:   +38 (097) 532-79-44
Е-mail: yv.gontar@i.ua


Авиационный справочник Вам-взлет! Информационный портал PRO Berdyansk-INFO 1

Украинский портАл

Цвет ссылок

1